Powrót
17.10.2023

Ostatni moment, aby dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko Skarbowi Państwa i uzyskać odszkodowanie za okres lockdownu

Kancelaria prawna LWW od wielu lat wspiera i doradza przedsiębiorcom z branży fitness. Zarówno w czasie lockdownu, jak i w późniejszym okresie w związku z ograniczeniami wprowadzanymi przez polski rząd w ubiegłych latach, nasi prawnicy świadczyli kompleksową obsługę prawną na rzecz operatorów i właścicieli siłowni i klubów fitness.

W odpowiedzi na kryzys wywołany ograniczeniami w prowadzeniu działalności fitness w Polsce, w 2021 roku Kancelaria LWW wystąpiła z inicjatywą złożenia pozwu zbiorowego przeciwko Skarbowi Państwa. Głównym celem pozwu jest uzyskanie, między innymi, w pełni uzasadnionej rekompensaty za straty poniesione przez branżę fitness w wyniku działań organów władzy w czasie epidemii Covid-19.

Od momentu złożenia pierwszych przedsądowych wezwań do Skarbu Państwa o odmrożenie i przywrócenie działalności branży fitness i wypłatę odszkodowań minął już ponad rok. Niemniej jednak nasza determinacja w dążeniu do udzielenia pomocy operatorom klubów fitness pozostaje niezmienna, a działania na rzecz przywrócenia sytuacji sprzed pandemii trwają. Do końca grudnia 2023 r. nadal istnieje możliwość przystąpienia do zbiorowego pozwu. Aby jednak uniknąć możliwości przedawnienia terminem końcowym jest 30 listopada. Zachęcamy zatem do skontaktowania się z naszym zespołem prawników, którzy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i przeprowadzą przez wszelkie formalności związane z uczestnictwem w tym ważnym przedsięwzięciu.

Do tej pory do pozwu przystąpiło kilkadziesiąt wiodących polskich operatorów klubów fitness. Program wsparcia prawnego realizujemy pod patronatem Polskiej Federacji Fitness. Brać mogą w nim udział wszyscy operatorzy klubów, nie tylko związani z PFF.

Wspólnie możemy działać efektywniej, chroniąc interesy całej branży fitness.

Kontakt:

pozewzbiorowy@lww.pl 

tel. 22 390 36 36

Zobacz także

Sprzedaż klubów Calypso Fitness S.A. na rzecz Benefit Systems S.A.

10.11.2023

Sprzedaż klubów Calypso Fitness S.A. na rzecz Benefit Systems S.A.

Jest nam niezmiernie miło podzielić się z Wami informacją, że z końcem października zrealizowaliśmy kolejną transakcję sprzedaży klubów Calypso Fitness S.A. na rzecz Benefit Systems SA.

Restrukturyzacja Calypso Fitness S.A. i sprzedaż klubów do Benefit Systems

21.08.2023

Restrukturyzacja Calypso Fitness S.A. i sprzedaż klubów do Benefit Systems

Jest nam niezwykle miło poinformować, że w ostatnich dniach doszło do ostatecznego zamknięcia wieloetapowej i złożonej transakcji restrukturyzacji grupy Calypso Fitness, w ramach której doradzaliśmy grupie i jej większościowemu akcjonariuszowi. 

Przejęcie Polish Properties przez RINA Prime Value Services

15.05.2023

Przejęcie Polish Properties przez RINA Prime Value Services

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Kancelaria LWW doradzała RINA Prime Value Services, włoskiemu podmiotowi należącemu do międzynarodowej grupy wiodących firm specjalizujących się w wycenie nieruchomości, przy przejęciu Polish Properties.