Powrót
21.08.2023

Restrukturyzacja Calypso Fitness S.A. i sprzedaż klubów do Benefit Systems

Jest nam niezwykle miło poinformować, że w ostatnich dniach doszło do ostatecznego zamknięcia wieloetapowej i złożonej transakcji restrukturyzacji grupy Calypso Fitness, w ramach której doradzaliśmy grupie i jej większościowemu akcjonariuszowi. 
 
Calypso Fitness jest jednym z najbardziej znanych operatorów klubów fitness w Polsce, który na przestrzeni ostatniej dekady zarządzał portfelem ponad 100 klubów. Co oczywiste, działalność grupy i jej sytuacja finansowa pozostawały pod silnym negatywnym wpływem zakazów prowadzenia działalności branży fitness wprowadzonymi w związku z epidemią Covid-19.
 
Zakończony w ostatnich dniach projekt to w dużej mierze transakcja sprzedaży kilkunastu klubów do jednego z akcjonariuszy Benefit Systems SA połączona ze skomplikowanym procesem renegocjacji i restrukturyzacji zadłużenia spółki oraz ukształtowania na nowo relacji z jej rozmaitymi interesariuszami. Łączna wartość transakcji przekroczyła 100m zł i jest jedną z największych pod względem wartości i zdecydowanie najbardziej skomplikowaną transakcją M&A na rynku fitness w Polsce.
 
Proces transakcyjny, obejmujący due diligence, przygotowanie i negocjowanie dokumentacji kontraktowej i finansowej, realizowany był przez ostatni rok. Wcześniej transakcja została poprzedzona renegocjacją niemal 100% zawartych umów najmu podejmowaną w ramach działań pozasądowych i sądowych.
 
W transakcję po stronie LWW w ostatnim czasie zaangażowani byli m.in.: Krzysztof Łyszyk, Kamil Lewiński, Karolina Poloczek. Za kwestie procesowe i restrukturyzacyjne odpowiedzialny był Wiktor Wesołowski, wspierany przez Dominikę Zalesińską i Roksanę Góral. 

 

Zobacz także

Przejęcie Polish Properties przez RINA Prime Value Services

15.05.2023

Przejęcie Polish Properties przez RINA Prime Value Services

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Kancelaria LWW doradzała RINA Prime Value Services, włoskiemu podmiotowi należącemu do międzynarodowej grupy wiodących firm specjalizujących się w wycenie nieruchomości, przy przejęciu Polish Properties.

Przejęcie Saturn Fitness przez Benefit Systems

19.04.2023

Przejęcie Saturn Fitness przez Benefit Systems

W doradztwo prawne związane z konsolidacją rynku fitness jesteśmy zaangażowani od lat. Od 2015 roku zrealizowaliśmy kilkanaście transakcji, w tym również te największe pod względem wartości i ilości przejmowanych klubów.

Wyróżnienie w rankingu firm prawniczych The Legal 500 EMEA 2023

14.04.2023

Wyróżnienie w rankingu firm prawniczych The Legal 500 EMEA 2023

Kancelaria LWW Łyszyk Wesołowski została wyróżniona w międzynarodowym rankingu firm prawniczych The Legal 500 EMEA 2023 w kategorii Firms To Watch: Dispute Resolution